Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Rama heq kostumin zyrtar, pret në vilën qeveritare politikanin e lartë belg

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me politikanin belg Elio Di Rupo, i cili mban postin e Presidentit të rajonit të Wallonia-s.

Di Rupo ka shpërndarë një foto nga takimi që është mbajtur në vilën qeveritare, teksa tregon se për çfarë diskutoi me kreun e qeverisë shqiptare.

“Folëm me kryeministrin shqiptar për anëtarësimin e vendit të tij në Bashkimin Europian, gjeopolitikën aktuale që i imponohet Evropës dhe projektin e Komunitetit Politik Evropian të Emmanuel Macron.

Ky projekt do të ishte një hap i parë konkret drejt integrimit evropian të vendeve kandidate”, shkruan politikani belg.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img