Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Rama “heq dorë” nga Rilindja? Kryeministri kapet me analistin dhe “kërcënon” Fevziun: Mos ma përmend më termin rilindas, nëse nuk bëhemi korrekt do t’ju lë vetëm (DEBATI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministrit Edi Rama nuk i ka pëlqyer termi “rilindas” i përdorur nga analisti Artan Hoxha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, edhe pse në vitin 2013 erdhi në pushtet me sloganin e Rilindjes së Shqipërisë.

Ai “kërcënoi” edhe me largim nga emisioni nëse nuk do të kishte një bisedë serioze. Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë kryeministri u largua nga emisioni “5 pytje nga Babarammo” pasi nuk i pëlqyen pyetjet e moderatorit.

Pjesë nga debati:

Hoxha: Në Kavajë autori ishte i shoqëruar nga një polic rilindas.

Rama: Nëse doni të bëni bisedë serioze, dakort. Nëse do përdorni këto terma rilindas dhe stër-rilindas, vazhdoni flisni vetë.

Hoxha: Keni filluar të keni turp nga termi rilindas? Ju e keni quajtur veten rilindas, atëhere rilindas.

Rama: Nëse do bëni bisedë serioze, atëherë po. Ku e di ti se ai ishte polic rilindas?
Nëse kjo bisedë nuk bëhet korrekte dhe nuk ka radhë, atëherë unë do t’ju lë vetëm me këta të rinjtë. Këo nuk janë biseda normale, të lutem shumë. Nuk ia lejoj unë Artan Hoxhës që të më thotë mua “t’i kishte thënë ti Taulant Ballës që t’u thoshte atyre”. O Hoxhë Artani, lëri këto. Mua mos më trego rilindasin, mua mos më trego Taulant Ballën, mua mos më ngri gishtin.


spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img