Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Rama-gazetarit: Kërkojini falje Saimir Tahirit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë takimit të kthyer në traditë për fundvit me gazetarët, Rama u ndal edhe tek çështja e ish ministrit të Brendshëm Saimr Tahiri.

 Rama iu përgji gazetarit të News 24 duke i kërkuar atij se kjo media duhet t’i kërkojë falje ish ministrit.

“Kam një tjetër përgjigje për ju, kërkoi falje si fillim një ish ministri të Brendshëm për çfarë i bëtë bazuar tek thashethemet e dy përfaqësuve të llumit ju dhatë si fakte dhe mbushët dynjanë dhe arritën në pikën pse nuk e çuat në burg. Kërkojini falje se pikërishh antimafia italiane i shkoi deri në fyund atij hetimi që u pasyryra si të ishte kapja në flagrancë të ish ministrit të Brendshëm. Ishin akuza të kazanit. Ju kërkuat pse nuk i hoqëm imunitetin. Të tjerat ia lëmë procesit. Mbylleni këtë vit me një ndjesë për Saimir Tahirin”, tha Rama.   

Më shumë


spot_img

spot_img