Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Rama fton tryezë të përbashkët me partitë politikë shqiptare të Maqedonisë, takimi të martën në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ftuar për një takim partitë politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

“Klanmacedonia” shkruan se takimi është planifikuar të mbahet mbrmëjen e të martës, 10 janar. Në takim është ftuar

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ,kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari, Bilal Kasami nga BESA, kryetari i Alternativës Afrim Gashi, si dhe kryetari i Partisë Demokratike të Shqiptarëve (PDSH), janë të ftuar në takimin në Tiranë.

Edhe pse ka qenë e pamundur që partitë politike shqiptare të bashkohe dhe të diskutojnë në Shkup, duket se një takim i përbashkët tashmë do realizohet në Tiranë, me ftesë të Ramës. Nuk dihet se çfarë konkretisht do të diskutohet në këtë tryezë.


Më shumë