Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
38 °
Sht
33 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama ftohet nga Erdogan për një takim, kryeministri niset nesër drejt Turqisë, ja çfarë do të bisedojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

275733c7c3292b74ce2e525fe2d28f72

Kryeministri Edi Rama pritet të shkojë në një vizitë zyrtare në Turqi me 6 janar.

Sipas njoftimit nga presidenca turke, Rama do të shkojë në Turqi me ftesë të presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan.

Mediat turke shkruajnë se gjatë takimit do të diskutohen marrëdhëniet dypalëshe midis Turqisë dhe Shqipërisë si dhe hapat për të përmirësuar bashkëpunimin do të diskutohen gjatë bisedimeve në 6-7 janar.

Në deklaratë thuhet gjithashtu se do të shkëmbehen edhe mendime për zhvillimet aktuale rajonale dhe ndërkombëtare.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img