Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama flet sërish për karburantin, këtë herë nga Lungomare: Benzinato u ndalua nga Gjykata e Lartë të shpronësohej, mbeti aty si një çiban

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5c2e02906cef5bd87d9f0d0e9fa2004a

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot punimet në Vlorë, në zonën e Lungomares, por jo vetëm.

Ndërkohë, kreu i qeverisë ka reaguar edhe në lidhje me ndërtimin e karburantit në krah të Lungomares, temë që ka gjeneruar debat së fundi në media dhe opinionin publik.

Përmes një shënimi në facebook, Rama thotë se karburanti u ndalua nga Gjykata e Lartë të shpronësohej, duke e cilësuar si një nga vendimet më skandaloze të historisë së Drejtësisë së Vjetër!

“Kështu “benzinatua” mbeti aty si një çiban dhe arkitekti i famshëm belg i Lungomares, Xavier de Geyter, konceptoi një objekt – skulpturë urbane (strehën e zezë në formë kryqi), duke ia përshtatur estetikisht atij segmenti të shëtitores. Objekti tanimë është realizuar si një vlerë e shtuar, duke e “ambalazhuar” me sukses peshqeshin e mbetur aty nga Gjykata e Lartë”, shkruan Rama.

sts.PNG

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img