Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama flet për shkarkimin e Metës: Një personazh grotesk që turpëron çdo shqiptar, do bëjmë çdo gjë që kemi në dorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me deputetët e rinj të zgjedhur me 25 prill në Pallatin e Brigatave.

Teksa ka mbajtur fjalën e tij Rama ka folur edhe për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, duke thënë që do bëjnë gjithçka që kanë në dorë për ta shkarkuar.

Ndër të tjera i ka thënë se në lidhje me zëvëndësimin e tij do të kosultohet për emrin edhe me PD.

“Mesazhi im i tretë për qytetarët është se me Ilir Metën dhe me partin e tij nuk ka dhe nuk mund të ketë asnjë bashkëpunim.

Ilir Meta duhet të shkarkohet nga detyra si një personifikim anti-shtetit i ndëshkuar nga populli shqiptar në 25 prill. Një personazh grotesk që e tërpuron Shqipërinë, që tërpuron cdo qytetar me parimin e tij në krye të shtetit.

Shkarkimi i Metës nuk është i gjithi në dorët tonë, por do bëjmë gjithcka që kemi me dorë për ta cmontuar institucionin e Presidentit të Repubikës duke votuar në bllok shkarkimin dhe dua ta bëjmë të qartë se ky shkakrim s’ka lidhje me asnjë motiv, vec pozicionimit tonë publik me anën e shumicën shqiptare të cilët nuk duan ta shohin më në rolin e presidentit. Është shumë herët për zevëndësuesin  tij, por ne do kosultohemi me PD për emrin e presidentit të ri,” tha Rama

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img