Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Rama flet për shembjen e 15-katëshit te Sheshi i Flamurit: Vinçi do vijë nga jashtë, katet poshtë do i mbajmë publike

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ac410e323900dc022a2d52d3d09f1526

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nisjen e punimeve në qytetin e Vlorës, për rikonstruktimin e sheshit të “Flamurit”.

Rama ka paralajmëruar disa shpronësime në pjesën sheshit nga ana Varrezave të Dëshmorëve, për zgjerimin e shkallëve.

Rama gjithashtu ka folur për shembjen e një godine 15-katëshe në pronësi të biznesmenit Sulo Shehi. Kreu i qeverisë tha se godina do të shembet por jo plotësisht, pasi katet e para do të kalojnë në pronësi të Bashkisë së Vlorës.

“Duhet garantuar sjellja e vinçit lart, duhet ta sjellin nga jashtë që ta prishin këtë pjesën e sipërme, pjesën e poshtme do ta mbajmë publike, do të jetë pronë e Bashkisë, dhe do ta programojmë me hapësira për të gjitha moshat. Mund të jetë një hapësirë muzeale për artin. Me salla për rininë, bibliotekë, internet…një qendër e madhe qytetare, komunitare”, u shpreh Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img