Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Rama flet për herë të parë për arrestimin e berberit: Dhunoi inspektorët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në takimin e zhvilluar sot me tatimorët, ka folur për herë të parë edhe për arrestimin e një berberi në Tiranë, pak javë më parë, pasi rezultoi i pa regjistuar si biznes.

Sipas Ramës, berberi u arrestua për shkak se kundërshtoi inspektorin e tatimeve, ndaj dhe nërhyrja e policisë ishte e nevojshme. “Kjo nuk ka të bëj me rastin e atij berberit të famshëm, i cili iu kundërvu me dhunë ko0ntrollit të tatimorëve, prandaj ndërhyri policia”, u shpreh kryeministri duke komentuar aksionin kundër informalitetit.

Arrestimi i një berberi në Tiranë, u përdor dhe vazhdon të përdoret nga opozita dhe kritikë të qeverisë, si argument kundër aksionit, që sipas tyre po godet më të dobëtit.

Lexo edhe: Kryeministri Rama lajmëron nismën e re, këto janë bizneset që nuk do paguajnë asnjë taksë

Më shumë

spot_img
spot_img