Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Rama flet për 6 motrat jetime në Kukës: Çfarë mund të bëjë shteti për to (Video)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në rolin e panelistit në emisionin “Opinion”, ka folur edhe për historinë e trishtë të 6 motrave jetime nga Kukësi, që preku mijëra shqiptarë.

Rama falenderoi shqiptarët për sensibilizimin e menjëhershëm dhe u shpreh se nëse reformat në Shqipëri do të ishin bërë kohë më parë, nuk do të paguhej ky çmim sot.

 

Fjala e Ramës në emision:

Bëhet fjalë për një tragjeti me propocione të pazakonshme. Është për t’u admiruar kontributi dhe solidariteti i shumë njerëzve, që me thënë të drejtën është diçka që shoqëria jonë e ka.

Për sa i përket asaj që shteti mund të bëjë, në kushtet tona gjithmonë, se duhet të kemi parasysh edhe mundësitë, janë një sërë masash që minimumin e ndjekies së shkollës e mundësojnë. Edhe libra falas, edhe bursë, konvikt falas përjetimët.

Këshut është praktikisht por jo gjithmonë situatat janë të favorshme. Por ne paguajmë çmimin e një historie të gjatë zvarritje të reformave që do kishin patur mundësi të ishin bërë sot.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img