Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Rama falenderon Bashën publikisht: Tregon se çfarë do të ndodhë me marrëveshjen e 18 majit PS-PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në fjalimin falenderues pas fitores së zgjedhjeve në sheshin “Skënderbej”, Rama tha se këto zgjedhje nuk ishin perfekte por më të qetat ndonjëherë.

Në fjalën e tij Rama tha se pret që marrëveshja me PD-në të vijoj edhe pas këtyre zgjedhjeve. Kryeministri pati dhe një falenderim publik për kreun e PD Lulzim Basha i cili sipas Ramës në 18 maj zgjodhi Shqipërinë.

“Pa dyshim që edhe marrëveshja ime me liderin e Opozitës nuk ishte perfekte, por siç kam besuar edhe dje, që ajo marrëveshje mos të fashitet si ëndrra e një nate verë, por të na mbajë të bashukar për Shqipërinë që duam dhe drejt rrugës që ne duam të çojmë vendin. Natyrisht duhen pritur edhe disa ditë që kuptojmë nëse e njëjta frymë e mërrëveshjes do të vazhdoj edhe pas këtyre zgjedhje. Dua ta falenderoj sot Lulzim Bashën që në 18 maj vuri Shqipërinë të parën. Kjo ishte vullneti i vërtetë i marrëveshjes dhe jo ajo që përflitej nga kazani mediatik”, tha Rama. 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img