Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama fajësoi BE për vaksinat, reagon PD: Në 25 prill do shkojë në shtëpi, ne do e çojmë Shqipërinë para

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

22f7ecd730af631e755a7159d90e8db1

Partia Demokratike reagon pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili fajësoi Bashkimin Europian për lënien jashtë hartës së vaksinave vendet e Ballkanit Perëndimor.

PD ka dështuar dhe s’mund të justifikohet duke fajësuar të tjerët.

Reagimi i PD:

Edi Rama është Kryeministër prej 8 vitesh dhe vetëm ai është përgjegjës për dështimin e Shqipërisë. Përpjekjet e tij për t’ia hedhur fajin të tjerëve nuk do ta ndihmojnë atë. Dështimi i tij ka dalë në dritë dhe shqiptarët e dinë tashmë – Edi Rama është një dështim. Në 25 Prill Rama do të shkojë në shtëpi dhe ne, së bashku, do ta çojmë Shqipërinë në rrugën e duhur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img