Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Rama emëron drejtorin zëvendësministër të Jashtëm (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

De fakto, Gent Cakaj do të jetë ministër i Jashtëm i Shqipërisë.

Ndërkaq, në postin e zv.ministrit të Jashtëm është emëruar Sokol Dedja i cili do zevendësojë kështu Cakajn. Dedja deri tani ka shërbyer si drejtor për Bashkimin Europian në Ministrinë e Jashtme.

Sokol Dedja ka marrë titullin “Doktor” (2012) në Universitetin e Ghent, Belgjikë dhe titullin “Master” në Studime të BE (2003) në Universitetin e Sussex, Britani e Madhe. Diplomën në Histori Evropiane (2000) e ka marrë në Universitetin e Napolit Federico II, Itali.

Më shumë

spot_img