Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama e vendosi të 19-in në Tiranë, Pandeli Majko bën deklaratën e fortë: Largohem nga politika nëse nuk zgjidhem deputet, frikë kam vetëm…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bca2478b81ab0ea3ef2dda38ac0028c4

Renditja në një zonë jo të sigurtë në listën e PS në Tiranë ka bërë që ministri Pandeli Majko të reflektojë për të ardhmen e tij në politikë.

I pyetur se cila do të jetë e ardhmja e tij nëse nuk rizgjidhet deputet, Majko në përgjigjen e tij lë të nënkuptohet se do të largohet përfundimisht nga politika për t’u përkushtuar në diçka tjetër.

“Padyshim do të fillojë një jetë tjetër. Kam dy diploma, që besoj janë të mjaftueshme për të vazhduar përpara”, tha Majko në Vizion Plus.

Për sa i përket objektivit të Partisë Socialiste për të marrë 20 mandate në Tianë, ministri thotë se nuk e sheh opozitën si rrezik, por i trembet vetëm votuesve të zhgënjyer.

“Ajo për të cilën po punojmë dhe që e shikojme si problem janë njerëz të mpirë nga tetë vite në pushtet të PS-s apo të mbingarkuar nga ndonjë padrejtesi  në marrëdhënie me administratën shqiptare. Po perpiqemi të jemi të kujdesshëm që për shkak të kësaj mërzie nuk është se ia japin votën opozitës por do të zgjedhin të mos votojnë. Nëqoftëse PS e rrezikon, nuk është opozita sado që ajo të bashkohet e të vendosi kryetarët e partive në vende të sigurta, është votuesi i mërzitur, le ta quajmë kështu, apo i paplotësuar nga vitet e qeverisjes socialiste, të zgjedhi mos të votojë, ky do të ishte rrezik potencial”, u shpreh Majko.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img