Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Rama e thotë troç: Gardistin e 21 janarit e kandidoj për kryetar bashkie se nuk pranoi urdhrat e Berishës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a3f1aac32d6fb2079f1892d3a3ab2813

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar ditën e sotme kandidatin e PS-së për bashkinë e Matit, Agron Malajn, komandant seksioni i Njësisë Speciale të Gardës së Republikës në protestën e 21 Janarit të 2011-ës.

Rama tha se e mbështet Malajn, pasi sipas tij doli kundër urdhrave të kryeministrit të asokohe Sali Berisha dhe u distancua nga ajo masakër.

‘Jam këtu sot për të thënë se si shpifja, se si balta zë vend. Sot këtu unë kam ardhur të mbështes Agronin. Për Agronin thuhet se është komandati i grupit të zjarrit etj etj. Agroni është provuar dhe nuk është komnadati i grupit të zjarrit. Është provuar se arma e Agronit nuk ka nxjerrë asnjë plumb dhe nuk e kam provuir unë, e ka provuar drejtësia. Dhe është sot këtu me ne jo vetëm se nuk pranoi urdhrat, por se u distancua nga ajo masakër dhe ja ku është e vërteta’, deklaroi kryeministri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img