Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Rama e thotë prerazi: Fitorja jonë mund të jetë e fundit vetëm për një shkak

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama në Asamblenë Kombëtare të PS, ka “thumbuar” kundërshtarët politikë, që i quan “parazitë të lidhur trup e shpirt me tepsinë”. Ai prerazi ka thënë se mund të ketë vetëm një shkak që fitorja e 25 qershorit të jetë e fundit.

albsig

spring

“Fitorja e 25 qershorit mund të jetë e para e një epoke të re politike për Shqipërinë ose e fundit për një kohë të gjatë. Do jetë e fundit nëse ne nuk e shohim se kundërshtarët e dobët që kemi e bëjnë pushtetin që na është besuar kundërshtarin tonë më të rrezikshëm, ndërsa do jetë vetëm e para nëse e kuptojmë që fati i kësaj supersfide varet i gjithi nga sa dhe si ne do e mbrojmë këtë pushtet nga vetvetja”, u spreh ndër të tjera Rama.

Rama u shpreh i bindur se qeveria nuk do të qëndrojë në vend, por do të vazhdojë me detyrat. 

LEXO EDHE: Rama  nga Asambleja e PS: Ky do jetë koalicioni real i viteve në vijim dhe sfida më e madhe 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img