Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Rama e thotë për herë të parë në sy të mjekëve dhe duartrokitet: Paga e personelit shëndetësor do rritet me 40%

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f3760855efbb500aa85569220353c75c

Kryeministri Edi Rama ka treguar për herë të parë se sa do të rritet paga për mjekët dhe infermierët, premtim që e ka dhënë pak kohë më parë, por pa caktuar një shifër konkrete.

Gjatë një vizite në maternitetin e ri në Berat, Rama ka thënë në sy të personelit shëndetësor se paga për mjekët dhe infermierët do të rritet me 40%, një shifër kjo mjaft e konsiderueshme.

“Janë projekte shumë cilësore. Qershia mbi tortë është ndërhyrja që do bëjmë për pagat e personelit shëndetësor. Do jetë rritje e konsiderueshme.  Nuk e kemi ende shifrën finale por besoj se do arrijmë në 40%. Do kemi rritje 40%”, tha Rama.

Më herët kryeministri ka premtuar se rritja do të planifikohet në buxhetin e vitit 2021.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img