Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Rama e thotë në foltore: PD bëri sot atë që s’e ka bërë kurrë

spot_img

Lajme të ngjashëm

e57e91f9c57880cdec0ec54aad442620

Kreu i qeverisë Edi Rama nga foltorja e Kuvendit komentoi situatën e krijuar nga PD ditën e sotme. Pasi bllokuan foltoren për disa minuta opozita u largua nga seanca.

Ndërsa sipas Ramës PD bëri sot atë që nuk e ka bërë më parë, pasi refuzuan të votojnë projektligjin e e rezolutës së KE për Shqipërinë.

“Sot është e para herë që një parti politike braktis sallën e Kuvendit kur bëhet fjalë për një rezolutë me interes kombëtar të kësaj natyre. Kujtojmë se asokohe kur ndodhi shpërthimi i Gërdecit grupi parlametar i PS erdhi në Kuvend kontribuoi në votimin e rezolutës dhe votoi në unaminitet me PD në atë kohë rezolutën. Unë u kritikova nga shumëkush sepse nuk e kthyem atë moment tragjik për të cënuar një proces që ishte në procesin e anëtarësimit të NATO. Dhe sot kur jemi në momentet e fundit të një rruge shumë të gjatë kur parlamenti ka detyrën. Ndodh ajo që nuk ka ndodhur kurrë, PD bëri atë që se ka bërë as vetë ajo. Ikin nga salla dhe refuzojnë të votojnë një rezolutë”, tha Rama.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img