Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Rama e provokoi, Basha i përgjigjet menjëherë me VIDEO: Ta kemi hequr vizën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dcb0aaa58119d8586d1f2c0365e52813

Menjëherë pasi kryeministri Edi Rama e provokoi me një foto nga Skrapari, ku shihej i lumtur me një fëmijë në krahë, ka reaguar kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Basha ka publikuar një video në Facebook, ndërsa i thotë qartë së protesta, përballja dhe bashkimi janë e vetmja shpresë që shqiptarët të luftojnë kundër padrejtësive.

Kreu i PD i bën thirrje qytetarëve të bashkohen pasditen e sotme në orën 19:00, ndërsa për kryeministrin thotë se aia kanë hequr vizën.

‘Protesta, përballja, bashkimi kundër padrejtësisë është e vetmja shpresë për shumicën e shqiptarëve që duan një vend normal, ku qeveria të punojë për ta e jo për krimin. Sonte në ora 19.00 të bashkohemi si asnjëherë me njëri-tjetrin në protestën kombëtare për t’i treguar kryeministrit ilegjitim të avdylajve, se populli ia ka hequr vizën!
Asnjë hap pas! #ShqipëriasiEuropa.’, shkruan Basha krahas videos.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img