Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Rama e nis ditën me tregun e ri të Farkës, poston pamjet: Fermerët dhe konsumatorët mund të shesin dhe blejnë duke shkurtuar kostot financiare

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur ditën me tregun e ri publik në Farkë.

Në llogarinë e tij në “Facebook”, kryeministri ka publikaur pamje nga ky treg, i cili i shtohet zinxhirit të tregjeve Korçë, Bulqizë, Vau i Dejës, Belsh si hapësira të nevojshme për fermerët dhe konsumatorët, të cilët do të mund të shesin e blejnë produkte të ndryshme duke shkurtuar kosto kohore dhe financiare

“MIRËMËNGJES

dhe me tregun e ri publik të Farkës që i shtohet zinxhirit të tregjeve Korçë, Bulqizë, Vau i Dejës, Belsh, si hapësira të nevojshme për fermerët dhe konsumatorët, të cilët do të mund të shesin e blejnë produkte të ndryshme duke shkurtuar kosto kohore e sidomos financiare, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama.

Më shumë