Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Rama e nis ditën me pamje nga Kalaja e Gjirokastrës: Po punohet për restaurimin e këtij objekti me peshë të veçantë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga Kalaja e Gjirokastrës.

Kreu i qeverisë poston video nga punimet për restaurimin dhe konservimin arkitekturor të këtij objekti, teksa u uron qytetarëve një fundjavë të mbarë.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me këto pamje nga Kalaja magjepsëse e Gjirokastrës, ku punohet për restaurimin dhe konservimin arkitekturor të këtij objekti me peshë të veçantë në thesarin e trashëgimisë sonë historike e kulturore, ju uroj një javë të mbarë🙏” shkruan Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img