Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Rama e nis ditën me një lajm të rëndësishëm për fermerët: Ka nisur procedura ligjore për naftë pa taksa

spot_img

Lajme të ngjashëm

6ee02da07f829f09f81239a8b2c286b6

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me lajmin se procedurat ligjore për naftë pa taksa për fermerët kanë nisur.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Rama shkruan se se ka filluar procedura ligjore për naftë pa taksa për të gjithë fermerët e pajisur me NIPT.

“MIRËMËNGJES dhe me lajmin që procedura ligjore për NAFTË PA TAKSA për të gjithë fermerët e pajisur me NIPT ka nisur me garën e shpallur nga Ministria e Bujqësisë, si edhe me nxitjen për të gjithë fermerët e papajisur me NIPT, që të nxitojnë ta marrin, ju uroj një muaj të mbarë,” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

spot_img