Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Rama e Braçe mbledhin drejtuesit e tatimeve e doganave, japin dorëheqjen nëndrejtorët (ULTIMATUMI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9e1b5f89b2c022e1d5412b84251db129

Vetëm disa ditë pas shkarkimit të drejtores së Tatimeve, Vasilika Vjero dhe drejtores të Doganave, Belinda Ikonomi, kryeministri Edi Rama dhe zv. kryeministri Erion Braçe kanë mbledhur drejtorët e tatimeve dhe doganave.

Mësohet se kanë dhënë dorëheqjen nëndrejtorët e tatimeve dhe doganave.

Rama i ka dhënë ultimatum drejtorëve rajonalë se kanë vetëm një muaj kohë për të arritur objektivat.

‘Kush nuk arrin objektivat brenda afatit do të largohet nga puna’, ka qenë ultimamtumi nga krerët e shtetit.

Drejtori i ri i Tatimeve është Enton Duro, i cili deri më tani ka qenë drejtor i Përgjithshëm i Taksës së Pasurisë. Ndërsa Arlind Gjokutaj, nga Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave është emëruar në krye të drejtorisë së Doganave.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img