Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
52 %
0.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Rama dhe Veliaj që në mëngjes në Qytetin Studenti: Mandatin tjetër bëhet kampusi. Te UBT kemi marrë një cep të fushës…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f8e40df711e3f78a79bfc4d278903c4d

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i bashkisë, Erion Veliaj, kanë inspektuar punimet në tre godina të konvikteve që kanë përfunduar në Qytet Studenti.

Rama tha se në mandatin tjetër të bashkisë së Tiranës do të fillojë ndërtimi i kampusit.

‘Deri në fund të këtij mandati të gjithë konviktet e Shqipërisë do të jenë ndërtuar me këtë standard. Me fillimin e mandatit të ri të bashkisë së Tiranës do të ecim me punën për kampusin, investim goxha i madh, por do të bëhet, ashtu sikur do të fillojmë në fund të këtij viti investimet për laboratorët’, u shpreh Rama.

Ndërkohë Veliaj tha se ‘te Bujqësori  kemi marrë një cep të asaj fushës për të bërë shkollën. Nëse e duan me mur apo ndarje në vete jemi gati ta bëjmë. Por ai komunitet prej vitesh lëngonte për një shkollë’.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img