Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Rama dhe Veliaj mbërrijnë në shtëpinë e Arjan Salës, u shpall ‘Dëshmor i Atdheut’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka qenë për një vizitë ngushëllimi në familjen e 32-vjeçarit Arjan Sala, i cili humbi jetën nga zjarri në qendrën tregtare “Casa Italia”.

Pak më pas ka mbërritur edhe kryeministri Edi Rama, për t’u shprehur ngushëllimet familjes.

Sala është shpallur edhe “Dëshmor i Kombit”, për shkak të sakrificës që bëri për të shpëtuar punonjësit e magazinës nga flakët e zjarrit.

Pritet që Rama t’u dorëzojë certifikatën familjes së 32-vjeçarit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img