Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama dhe Rroshi inagurojnë monumentin e demokracisë në qendër të Kavajës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b5ed17c7472ab015c63c7e4216f33034

Sot pas mitingut përmbyllës të kandidatit të majtë në Kavajë Elvis Rroshit, njëkohësisht kryetar i kësaj bashkie, kryeministri Rama dhe kandidati kanë inaguruar monumentin e demokracisë vendosur në qendër të Kavajës.

Ky monument u vendos pas heqjes së “dy gishtave” një vit më parë. Për  heqjen e këtij monumenti Partia Demokratike protestoi në qendër të qytetit por Rroshi tha se “ky shesh i rikonstruktuar kërkon këtë monument për këtë pamje”.

Lexo edhe: Vendoset monumenti i ri në Kavajë, zëvendëson “dy gishtat”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img