Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rama dhe ministrat shkojnë nesër në Presidencë, do të betohen para Presidentit Meta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e rinj ditën e nesërme do të shkojnë në Presidencë për t’u betuar para Presidentit Meta. Ceremonia e betimit do të fillojë në orën 10:00.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm u votua në Kuvend qeveria e re “Rama 3” me 77 vota pro, 53 kundër dhe 1 abstenim.

Ndërkohë, më herët Presidenti Meta kërkoi nga Prokuroria informacione nëse ndonjë prej ministrave kishte çështje penale të hapura, por përgjigja e Prokurorisë ishte negative, me ministrat që ishin të gjithë “të pastër”.

LEXO EDHE: Pas gati 20 orësh seancë, votohet qeveria “Rama 3”, Kuvendi voton me 77 vota pro dhe 53 kundër

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img