Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Rama dhe Milva Ekonomi vizitë një ditore në Vjenë: Synojmë një partnership strategjik mes Universitetit Bujqësor të Tiranës dhe Universitetit austriak BOKU

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Bujqësisë Milva Ekonomi, ka vizituar ditën e sotme Vjenën dhe është takuar me drejtuesit e Universitetit të mirënjohur austriak BOKU.

Ai u shpreh se qeveria shqiptare synon lidhjen e një partnership mes Universitetit Bujqësor të Tiranës me Universitetin “BOKU”, në kuadër të një prej programeve prioritare të Vizionit #Shqipëria2030, që synon hapjen e madhe të universiteteve tona ndaj universiteteve prestigjoze europiane, deri në njehsimin e diplomave.

albsig

“Vjenë – Një vizitë brenda ditës, në mbështetje të drejtëpërdrejtë të Universitetit Bujqësor të Tiranës, për të hapur dialogun me rektorin dhe drejtuesit e Universitetit të mirënjohur austriak BOKU, me të cilin synojmë lidhjen e një partnershipi strategjik, në kuadër të një prej programeve prioritare të Vizionit #Shqipëria2030, që synon hapjen e madhe të universiteteve tona ndaj universiteteve prestigjoze europiane, deri në njehsimin e diplomave”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img