Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama dhe Meta përballen nesër në Gjykatën Kushtetuese “molla e sherrit” është Gent Cakaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta do të përballen ditën e nesërme në Gjykatën Kushtetuese, por për shkak të rregullave të pandemisë do të zhvillohet pa praninë e publikut.

Kryeministri ka paditur presidentin Meta pasi ky i fundit nuk emëroi Gent Cakajn në psotin e Ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme.

Njoftimi i Gjykatës Kushtetuese:

Data e seancës:18 Maj, 2021. Ora 10:00

Kërkues: Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Seancë Plenare.

Për shkak të situatës dhe rregullave në fuqi të shkaktuara nga COVID-19, zhvillimi i seancës plenare do të kryhet pa praninë e publikut.

Subjekti i interesuar: Presidenti i Republikës së Shqipërisë; Kuvendi i Republikës së Shqipërisë

Objekti: Zgjidhja e mosmarrëveshjes së kompetencave ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë dhe Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Interpretimi kushtetues i nenit 98, pika 1, të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img