Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Rama dhe Meta bashkë në memorialin “Nëna Shqipëri”, nuk mungojnë as nostalgjikët e Enver Hoxhës (PAMJET)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama dhe Presidenti i vendit Ilir Meta janë shfaqur sot bashkë në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit, në Memorialin “Nëna Shqipëri”. Atje ndodhet dhe kryeparlamentarja Lindita Nikola, si dhe zyrtarë të lartë të shtetit.

Sipas protokollit, i pari që ka vendosur kurorë me lule ka qenë Presidenti Meta, më pas kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, kryeministri Rama dhe të tjerët.

Mirëpo, në këtë ditë feste të çlirimit të vendit, nuk kanë munguar në Varrezat e Dëshmorëve as nostalgjikët e komunizmit. Disa të moshuar kanë shtruar një tapet të kuq në hyrje dhe kanë vendosur simbole të komunizmit. “Lavdi Enver Hoxha”, shkruhej në një prej tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img