Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rama dhe Manastirliu vizitë tek “Shefqet Ndroqi”, ministrja: Zgjerohen shërbimet në këtë spital, një mjek nga Gjermania do t’i bashkohet stafit të kardiologjisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë vizituar spitalin Univeristar “Shefqet Ndroqi”.

Rama u shpreh se me investimet e bëra do të zgjerohen shërbimet në Shërbimin e Ri të Kardiologjisë.

“Pas përballimit me sukses të situatës së pandemisë, Spitali Universitar “Shefqet Ndroqi” do të zgjerojë shërbimet, me super investimin në Shërbimin e Ri të Kardiokirurgjisë, teksa ka përfunduar edhe investimi në laboratorin ultramodern, pjesë e rrjetit të laboratorëve publikë, me standarde ndërkombëtare” shkruan Rama në postimin e tij.

Ndërsa në fjalën e saj Manastirliu u shpreh se një doktor nga Gjermania do të vi në Shqipëri dhe do të bëhet pjesë e strafit të kardiologjise tek “Shefqet Ndroqi”.

“Një kardiokirurg do të nga afrohet nga Gjermania, doktor Fagu, i cili po bëhet gati për tu shkëputur nga atje dhe do do bashkohet stafit të “Shefqet Ndroqit”. Me një iniciativë shumë të rëndësishme”, tha Manastirliu.

Më shumë

spot_img
spot_img