Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

‘Rama dhe Basha mbarojnë për njeri-tjetrin’, Murrizi: Dashuri e vjetër pas 7 letrave

spot_img

Lajme të ngjashëm

663f74aa4b5cf7abc3525766603a2e01

Nënkryetari i parlamentit Myslym Murrizi, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Arena” u shpreh se ftesa për dialog e kryeministrit Edi Rama sot ishte lëvizje që shqiptarët të kuptonin dashurinë që ka mes Ramës dhe Bashës.

Sipas Murrizit, dashuria pas 7 letrave dhe 2 këngëve me kitare tani është bërë publike.

‘Dashuria e vjetër, pas 7 letrave dhe 2 këngëve me kitare, poshtë dritareve me serenatë tani është drejtuar publikisht, që ta marrin vesh edhe të tjerët përveç shqiptarëve që ata mbarojnë për njeri-tjetrin. Është një marrëveshje në fuqi akoma, nuk është prishur. Falë kësaj marrëveshje kemi kryetar KQZ-je Klemnt Zgurin dhe Avokate të Popullit, duke mos mbaruar mandatin e tjetrit, Erinda Ballancën. Këta kanë ardhur me marrëveshjen e 17 majit’, tha Murrizi.

Më shumë

spot_img