Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama dhe Balluku inspektojnë punimet e hyrjes së Tiranës, kryeministri: Ta shikojnë ata që mashtrohen se një kilometër rrugë kushton kaq e aq

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11caf23e55595dfd86fc936ccca7829c

Kryeministri Edi Rmaa dhe ministrja Belidna Balluku kanë inspektuar mbrëmjen e sotme punimet e hyrjes së Tiranës.

Ministrja zbuloi që pjesa e parë e punimeve do të përfundojë në 15 mars, ku kryeqyteti mund të marrë frymë pak më lirshëm për shkak se kjo nyjë do të ndihmojë në uljen e qarkullimit.

“Në 15 mars do të bëhet bëhet i kalueshëm, do të dorëzohet. Po punohet me tre turne. Mbi 750 punonjës janë të aktivizuar. Këtu kemi 5 tunele që kanë të gjithë pjesnë e menaxhimit, Është hera e parë që do kjemi një nyje, shumë e rëndësishme pavarësisht se ndodhet në kryeqytet, Do kemi lulishte zona kreative . Kjo pjesë do menaxhojë trafikun. Jemi duke folur për një projekt shumë të komplikuar”, tha Balluku.

Ndërkohë kryeministri Rama është shprehur se ky është një shembull që qytetarët ta shikojnë se sa ndryshe është ajo që thuhet me atë që bëhet.

“Ky është një shembull vizual për të kuptuar dallimin se çfarë thonë me ato që bëhen në rrugë, se njerëzit mashtrohen nga budallalliqet që një kilometër kushtoi aq e kushtoi kaq. Këtu është një masë volumesh që është për kush e di se sa kilometra në fushë”, tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img