Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rama dhe Ahmetaj në Bubq për “shtëpitë e tërmetit”: Në fund të verës, 120 familje futen në hyrjet e reja, në 7 pallate dhe 75 banesa individuale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama dhe ministri Arben Ahmetaj ndodhen mesditën e sotme në fshatin Bubq, ku po ndërtohen shtëpitë e reja të banorëve, pasi ato që kishin ua shkatërroi tërmeti i nëntorit.

Rama thotë se në fund të verës së këtij viti, 120 familje të Bubqit do të futen në hyrjet e reja të ndërtuara nga e para, në 7 pallate dhe 75 shtëpi individuale. Rama u kërkoi drejtuesve të punimeve, që kur njerëzit të hyjnë në shtëpitë e reja, punimet të kenë përfunduar të gjitha.

Ndërkohë, ministri Ahmetaj u zotua se në 25 qershor, të shtatë pallatet me apartamentet e reja do të kenë përfunduar të gjitha. “Të 7 pallatet dorëzohen në 25 qershor. Te apartamentet e pallateve janë shtruar të gjitha linjat, për ngrohje dhe ftohje”, u shpreh ministri.

Më shumë

spot_img
spot_img