Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Rama dërgoi grupin anti korrupsion, ministrja e Bashës mohon gjithçka: Mirëpresim kontrollin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas lajmit të pak orëve më parë, ku kryeministri Edi Rama, kishte nisur një grup kontrolli në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit, ka ardhur reagimi i drejtueses së këtij dikasteri.

albsig

spring

Në një reagim për shtyp, MAS, përgënjeshtron lajmin se grupi i kontollit, kishte si objekt kontrolli punën e ministres Karabina. MAS thotë se ky grup kontrolli është mirëpritur nga ministrja e Arsimit.

Gjithashtu MAS, shton se me këtë kontrolli pritet një menaxhim më i mirë i burimeve njerëzore në këtë dikaster.

Në mbyllje të regaimit të saj MAS, thotë se ministrja Mirela Karabina nuk ka bërë asnjë emërim në këtë ministri. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img