Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Rama dënon sulmin ndaj Berishës: Akt i pajustifikueshëm dhe i patolerueshëm, autori të përballet me forcën e ligjit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar duke dënuar sulmin fizik ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, ditën e sotme në protestën e PD.

Në një deklaratë për media, Rama thotë se “dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së sotme”.

Rama bën thirrje për këdo që përdor dhunën si mjet, të përballet me forcën e ligjit.

Deklaratë e Kryeministrit Edi Rama:

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së sotme! Dhuna s’ka qenë, s’është e s’do jetë kurrë një mjet për të adresuar çfarëdo çështje apo shqetësimi dhe kushdo e përdor këtë mjet duhet të përballet me të gjithë forcën e ligjit.

Më shumë


spot_img
spot_img