Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama ‘demaskon’ qytetarin, i nxjerr vilën tre katëshe në internet (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c4ed8660caa757ff6fc785a3cfa1b4a3

Kryeministri Edi Rama sjell një tjetër shembull që sipas tij tregon se sistemi i ri i ndihmës ekonomike ka përjashtuar përfituesit e padrejtë dhe iu është ofruar personave në nevojë.

Rama ka shpërndarë në Facebook shembullin e dy familjeve në Has. Por opozita këmbëngul se sistemi i ri i kempit ka përjashtuar mijëra familje në varfëri ekstreme.

“Lart, vila 3 katëshe e I.U në Has që deri dje merrte çdo muaj ndihmë ekonomike dhe poshtë shtëpia e R.B po në Has që nuk përfitonte ndihmë ekonomike. Me skemën e re, I.U është përjashtuar dhe R.B është përfshirë në skemë.

Fotot tregojnë qartë se cila nga kto dy familje është më në nevojë.

Ndërkohë që po kryhen të gjitha verifikimet e nevojshme për të rivlerësuar çdo familje të hyrë apo të dalë nga skema e ndihmës ekonomike, bashkive u është dyfishuar fondi, nga 3% në 6%, për të përfshirë në skemë familjet realisht në nevojë dhe që nuk përfitojnë nga skema kombëtare”, shkruan Rama.

asdfwegf2w3f3f.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img