Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama bën zëvendësministre ish-Avokaten e Shtetit që humbi gjyqin me Becchettin

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-Avokatja e Shtetit Enkelejda Muçaj është emëruar zëvendësministre e Infrastukturës dhe Energjisë.

Vendimi është publikuar ditën e sotme pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave.

Muçaj ka mbajtur më herët postin e Avokates së Shtetit, gjatë gjyqit në Arbitrazh me biznesmenin italian Francesco Becchetti, por u shkarkua menjëherë pasi pranoi se vendi ynë kishte humbur betejën ligjore dhe do t’i duhej t’i paguante Becchettit rreth 120 milion euro dëmshpërblim.

VENDIMI I PLOTË:

EMËRIM NË DETYRË

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Enkelejda Muçaj emërohet zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

640 0 60dahhh31841ce57
Enkelejda Muçaj
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img