Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Rama bën thirrje qytetarëve: Paraqituni me kartë ID në qendrën më të afërt të vaksinimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama u bën thirrje të gjithë qytetarëve +18 vjeç që të paraqiten me kartë identiteti në qendrën më të afërt të vaksinimit, për të marrë dozën kundër Covid-19.

Rama përsëriti pas Manastirliut, se procesi i vaksinimit për këtë fashë po ecën me ritme të mira dhe është e shtrirë në disa qytete të vendit si: Shkodër, Fier, Durrës, Korçë etj.

“Vaksinimi i hapur +18 vjeç po ecën me ritme shumë të mira në të gjithë vendin, teksa stafet mjekësore do të jenë në shërbim deri në orën 20:00 në qendrat e vaksinimit.Paraqitu me kartë identiteti në pikën më të afërt të vaksinimit. #MbroShëndetin.Vaksinimi në Tiranë, Shkodër, Fier, Durrës, Korçë, Mallakastër, Pukë, Bulqizë, Kukës”, shkruan Rama në Facebook.

Më shumë

spot_img
spot_img