Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Rama bën të përlotet Gianni De Biasin: Ja çfarë i thanë njëri-tjetrit në Kryeministri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Rama ka aftësinë të bëjë njerëzit të preken me fjalimet e tij”. Dhe këtë e tha trajneri i kombëtares Gianni De Biasi pas fjalimit të mbajtur nga Kryeministri. Ndërsa i dorëzoi medaljen e mirënjohjes, Rama i tha trajnerit se kishte bërë xheloz gjithë Italinë. Carisimo Giani ose si i thonë në shqip: Xhani o Xhan,fjalët nuk e shprehin dot mirënjohjen ndaj teje.

Rama: Do më falësh  që varfëria e fjalëve të mia është e dukshme për madhështinë e veprave të tua. Të falenderoj xhani o xhan, i dhe krenari këtij populli. E di që do të të kërkojnë njerëz me para më të mëdha, e klube më të mëdha po ne s’të lëshojmë e kemi mësuar nga ti . S’të lëshojmë edh nëse do na duhet të të sekustrojmë pasaportën italiane dhe do të të lemë pasaportën shqiptare .

De Biasi (mes lotësh e me gjysmë zëri): Unë nuk kam përgatitur asgjë (i referohet fjalimit). Ti ke një aftësi për të prekur telat e ndjeshëm të personave. Unë kam një moto: Beso në fuqinë e ëndrrave….

Je i pari kryeministër që shkon në një konkurrim kaq të rëndësishëm, urojmë mos tju zhgënjejmë”, i tha trajneri kryeministrit duke marrë medaljen.

Lexo edheRama shpërthen në Kryeministri: Çfarë tha për Serbinë, çfarë ndodhi në dhomën e zhveshjes dhe…një stadium i ri në Tiranë

Më shumë

spot_img
spot_img