Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Rama bën premtimin: Brenda vitit do të kemi satelitët, na vonuan procedurat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministir Edi Rama gjatë ditën së sotme u shpreh besimplotë se brenda vitit vendi ynë do të ketë satelitët e tij që do të kenë kontributin e tyre në sektorin e bujqësisë.

Rama u shpreh se projeti i satelitëve ka marrë më shumë kohë për shkak të procedurave.

“Përmes formalizmit me regjistrin e fermës, regjistrin digjital të fermës dhe vënien në përdorim të dronëve e satelitëve që për shkak të procedurave kanë marrë më shumë kohë sesa e kishim parashikuar, do të vijnë brenda këtij viti dhe me faturat, naftën do ta marrësh por duhet të sjellësh faturat”, tha Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img