Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama “bën paqe” me Albin Kurtin, poston foton e veçantë ku shihen të përqafuar, Zaev i sheh me admirim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar sonte një foto shumë të veçantë, me homologun e tij të Kosovës, Albin Kurti.

Ata janë takuar sot në mesditë, gjatë Samitit të Ballkanit Perëndimor, i cili u mbajt në Tiranë, te Pallati i Brigadave.

Në foto shihet Rama që i ka hedhur dorën në qafë kryeministrit të Kosovës, ndërsa ky i fundit ka bërë të njejtën gjë, duke i hedhur dorën në shpinë. Të dy shihen të qetë dhe të buzëqeshur, të gëzuar pranë njeri-tjetrit, ndërsa të gjithë sytë e të pranishmëve janë tek ata. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i sheh me admirim teksa qendron pas tyre.

Mesa duket Rama dhe Kurti i kanë “zbutur gjakrat” dhe i kanë lënë pas mosmarrëveshjet mes tyre, pas ftohjes që patën pasi Kurti nuk mori pjesë në Minishengenin Ballkanin, ku ishte pjesëmarrës, Rama, Zaev dhe Vuçiç.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img