Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rama bën një pyetje për gratë, burrat e Matit preken në “tela” dhe shpërthejnë në ovacione të forta. Ja si reagon kryeministri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me banorët e Burrelit ka ngacmuar kryetarin e Bashkisë së kësaj zone i cili është nga Partia Demokratike.

Rama u drejtohet grave dhe përpiqet t’ju bëjë të qartë dallimin mes punës së bërë nga kryetari demokrat dhe kryetarja e zgjedhur disa vite më parë e cila i përkiste PS.

Teksa kryeministri flet burrat e kanë shoqëruar me ovacione, por Rama iu drejtohet “Ju burrat mos bëni yyy fare se atë burrin keni merituar…”

“Grave dhe vajzave tani në Mat ju them po tani mbasi iku kryetarja e bashkisë Adelina dhe erdhi një burrë këtu si po ju duket puna…? (ovacione). Ju burrat mos bëni yyy fare se atë burrin keni merituar… Si po ju duket tani puna. A e kuptoni tani kë keni votu”, tha ndër të tjera Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img