Rama bën një punë të vyer: mbledh fjalimet e Berishës dhe ia përplas në Kuvend, Berisha e ‘’ç’armatos’’: Unë ndërtoj mbi projekte, jo fjalime

Publikuar tek: politike, më 13:38 17-12-2015 Rama bën një punë të vyer: mbledh fjalimet e Berishës dhe ia përplas në Kuvend, Berisha e ‘’ç’armatos’’: Unë ndërtoj mbi projekte, jo fjalime

Kryeministri Edi Rama,  i shquar për retorikë politike e fjalime të dalluara para qytetarëve ka bërë një punë të vyer sot, duke i mbledhur dhe printuar fjalimet ish-kryeministrit Berisha.

Kësaj here ka menduar të merret me analizën e fjalimeve të ish-kreut të PD-së, duke mos thënë ndonjë gjë konkrete për çfarë po ndodh jashtë Kuvendit, ku qytetarët i kërkojnë me thirrje e parulla ‘’Rama ik!’’.

Por Berisha i bën vetëm një koment për punën e tij të mbledhjes së fjalimeve. “Unë ndërtoj mbi projekte, jo mbi fjalime”, i tha Berisha, duke nënkuptuar se është Rama që e ndërton punën e tij mbi fjalimet që bën.

“Ç’I duhen fjalimet e mia qytetarëve? Po të duan i lexojnë vetë. Po atyre s’u interesojnë dhe bravo iu qoftë që s’u intereson. Unë ndërtoj mbi projekte, jo mbi fjalime”, i thotë Berisha-Ramës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010979890823364
array(1) { ["section"]=> string(139) "rama-ben-nje-pune-te-vyer-mbledh-fjalimet-e-berishes-dhe-ia-perplas-ne-kuvend-berisha-e-c-armatos-une-ndertoj-mbi-projekte-jo-fjalime-27980" }