Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Rama bën krahasimin e lumit Gjanica: Një qamet para 7 vitesh, sot është bërë një punë e mirë që s’duhet ndalur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d5172649a62810a5e3558f8b7b7cddf2

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotot të lumit Gjanica 7 vite më parë dhe sot, duke krahasuar situatën e sotme më atë të mëparshme gjatë përmbytjeve nga shirat.

Ai shprehet se situata para 7 viteve ka qenë një qamet por shumëkushy e ka harruar, ndërsa sot janë bërë punë të mira që duhet të vazhdojnë.

“Arteria e Gjanicës në zemrën e Fierit nën të njëjtën sasi rreshjesh, në të djeshmen e para ca vitesh dhe sot paradite, duket mu si Shqipëria dje e sot; ajo dje një qamet deri para 7 vjetësh, që shumëkush e ka harruar, kjo sot një punë e mirë që s’duhet ndalur, po duhet bitisur edhe më mirë!

E keqja harrohet shpejt, e mira nuk ka fund asnjëherë”, shkruan Rama.

Prej ditësh vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura shiu, që kanë sjellë përmbytje në disa zona dhe kufizim të qarkullimit.

136397100_10158449108391523_2714382396220443205_o.jpg
137220041_10158449108371523_897791306861603445_o.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img