Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Rama bën deklaratën e bujshme: Largohem nëse nuk marr mandatin e tretë, unë nuk formoj qeveri nga halli

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ka bërë një deklaratë të bujshme, ku është shprehur se do të largohet nga Partia Socialiste nëse nuk merr mandatin e tretë.

Ai tha se do të largohet edhe nëse nuk ka një mandate të qartë me mbi 71 deputetë, pasi u shpreh se nuk do të krijojë një qeveri nga halli.

Unë dhe Partia Socialiste do ta mund Lulzim Bashën, së bashku me Monikën në 25 prill. Më pas do të shohim nëse Basha do të largohet nga Saliu, apo Saliu me një mesazh në facebook do ta largojë atë nga partia.
Unë nuk jam këtu duke kërkuar një mandat të tretë për veten time dhe s’më intereson në asnjë formë pushteti apo politika që nuk lidhet me një fitore dhe me nëj mandat të qartë.

Nëse unë marr mandatin për të vazhduar projektet e nisura, unë jam. Nëse s’marr mandatin për këto, unë s’jam. Ka dy lloje liderash dhe kryeministrash. Nëse PS nuk ka një mandat të qartë, unë nuk jam. Nëse më duhet të formoj një shumicë qeverisëse nga halli, unë nuk jam.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img