Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama: 32 mijë të porsalindur kanë përfituar këtë vit nga banusi i bebes

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama shkruan se rreth 32 mijë bebe të porsalindura kanë fituar bonusin e bebeve.

Kryeministri shkruan se përfitimi për foshnjet e porsalindura vjen në kuadër të programit të mbrojtjes sociale të qeverisë, që vijon të mbështesë çdo fëmijë që vjen në jetë me 40,000 lekë nëse është fëmija i parë i familjes, 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë.

“😇Më shumë se 32 mijë të porsalindur kanë përfituar këtë vit nga #BonusiBebes😇, programi i mbrojtjes sociale i qeverisë, që vijon të mbështesë çdo fëmijë që vjen në jetë me 40,000 lekë nëse është fëmija i parë i familjes; 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë😍” shkruan Rama në poostimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img