Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama: 23,342 fëmijë që kanë ardhur në jetë këtë vit kanë marrë bonusin e bebes

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

23,342 kanë ardhur në jetë këtë vit së bashku me bonusin e bebes, thotë kryeministri Edi Rama.

Sipas Ramës “që prej fillimit të këtij programi universal në vitin 2019, janë 95,524 fëmijë që kanë përfituar bonusin e bebes, 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë”.

Postimi i plotë i kryeministrit:

MIRËMËNGJES

dhe me lajmin e bukur se 23,342 fëmijë që kanë sjellë gëzim për familjet e tyre këtë vit, kanë ardhur në jetë bashkë me bonusin e bebes falë mbështetjes tonë për çdo të porsalindur, ju uroj një fundjavë të bukur

***që prej fillimit të këtij programi universal në vitin 2019, janë 95,524 fëmijë që kanë përfituar bonusin e bebes, 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img