Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

Raketat ruse s’kursejnë as spitalin në Vuhledar, 4 viktima dhe 10 të plagosur, mes tyre mjekë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ushtria e Ukrainës njofton se një raketë ruse ka goditur një spital në Vuhledar në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore.

Raportohet se kanë humbur jetën 4 persona dhe janë plagosur 10 të tjerë, ku mes të plagosurve janë edhe mjekë.

Ukraina ka thënë se Rusia ka kryer 203 sulme që nga fillimi i ditës, me luftime që janë zhvilluar pothuajse në të gjithë territorin. Në një konferencë Ministria e Jashtme e Ukrainës tha se një helikopter rus K-52 dhe tre helikopterë pranë Gostomel u rrëzuan në rajonin e Kievit afër Mezhyhirya.

Ai shtoi se “rojat kufitare së bashku me Forcat e Armatosura dhe NMU po mbajnë mbrojtjen dhe zmbrapsin sulmet”. Në rajonin e Odessa, 10 ushtarë thuhet se u plagosën nga predha gjatë një sulmi.

Më shumë


spot_img
spot_img