Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Raketat ruse godasin rajonin Kherson 51 herë brenda ditës, dy të vrarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Raketat ruse kanë goditur rajonin e Kherson 51 herë gjatë ditës së kaluar, duke vrarë dy civilë dhe duke plagosur një tjetër. Lajmi është konfrimuar nga kreu i administratës ushtarake të rajonit, Jaroslav Yanushevych. Ai postoi në Telegram:

“Rashistët (rusët)  goditën vendbanimet paqësore të rajonit me artileri, MLRS, tanke dhe mortaja.”Sipas tij objektet e infrastrukturës civile dhe ndërtesat e banimit janë dëmtuar nga granatimet ruse.

Sulmi në Kherson vjen në mes të një vale të re sulmesh raketore nga pala ruse. Sulmet nisën menjëherë pas shpërthimeve në dy fusha ajrore ruse të hënën, që depërtoi qindra kilometra në hapësirën ajrore të Rusisë.

Më shumë


spot_img

spot_img